|
☰ Links
|
|
| ID | 75221 |
|---|---|
| Nome | Maradonna-sama |
| Outros Nomes | 女神 マラドンナ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Tincle ★ Twinkle Festival! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | hat, hair bobble |
| Personalidade | |
| Birthday | September 30 |
| Sign | Libra ♎ |
| Bust | 78cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 66cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maradonna-sama
Perfil
Anime girl Maradonna-sama is a character from Tincle ★ Twinkle Festival!.
They have been indexed as Feminino Criança with Roxo eyes and Branco hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Criança | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Tincle ★ Twinkle Festival!