One of the notable characters from Tincle ★ Twinkle Festival!, Kurisu Yoshiya is recognized for até os ombros loiro / amarelo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75223 |
|---|---|
| Nome | Kurisu Yoshiya |
| Outros Nomes | 野々村紗夜 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Tincle ★ Twinkle Festival! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuki Sakura, 佐倉ゆき, さくら ゆき |
| Tags | nun |
| Personalidade | |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 166cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kurisu Yoshiya
Perfil
Kurisu Yoshiya is a character from Tincle ★ Twinkle Festival!.
They have been indexed as Feminino Adulto with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
14 
Facebook 
Tincle ★ Twinkle Festival!