Shizuka Shindou appears in Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~ as a não classificado character with até o pescoço roxo hair and roxo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 762 |
|---|---|
| Nome | Shizuka Shindou |
| Outros Nomes | 新藤 静香(しんどう しずか) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | v bangs, suit, tights, mole, ahoge, lipstick |
| Personalidade | |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 93cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuka Shindou
Perfil
Shizuka Shindou is a character from Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~.
They have been indexed as Feminino Adulto with Roxo eyes and Roxo hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook 
Devote 2 ~ Ikenai Houkago ~