|
☰ Links
|
|
| ID | 76715 |
|---|---|
| Nome | Rin Shibasaki |
| Outros Nomes | 柴崎 凛 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Chiyo Ousaki, 桜咲千依, おうさき ちよ |
| Tags | cat ears, tail, neko, shorts, bow, ahoge, hairband |
| Personalidade | |
| Birthday | August 31 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 153cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rin Shibasaki
Perfil
Anime girl Rin Shibasaki is a character from Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Animal |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|

Facebook 
Boku to Koi Suru Ponkotsu Akuma
Showofreader rated