☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 78439 |
|---|---|
| Nome | Ume Momoi |
| Outros Nomes | 桃井 梅(ももい うめ) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Idol Incidents |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Sayaka Nakaya, 仲谷明香, なかや さやか |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 162cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | September 1 |
| Sign | Virgo ♍ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ume Momoi
Perfil
Anime girl Ume Momoi is a character from Idol Incidents.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Personagens Similares
Also from Idol Incidents
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
Natsumimi rated Genshin Impact ★★★★★
|
| JellybeanObsessed joined |
| Geister joined |

Facebook 

Idol Incidents
Natsumimi rated