One of the notable characters from Fuuka, Fuuka Akitsuki is recognized for até as orelhas azul hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 78764 |
|---|---|
| Nome | Fuuka Akitsuki |
| Outros Nomes | 秋月 風夏, あきつき ふうか |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Fuuka |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Jill Harris, , |
| Dublado Por | Lynn, りん, |
| Tags | school uniform |
| Personalidade | |
| Birthday | August 1 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 160cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
17 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fuuka Akitsuki
Perfil
Fuuka Akitsuki is a character from Fuuka.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Azul hair that is Até as Orelhas length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Até as Orelhas | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Fuuka
Kawaii or NOT?!
| SHIRO3 joined |
20 
Facebook 
Fuuka