Delva Celebrian is a character from Youkoso! Skebe Elf no Mori he featuring até os ombros roxo hair, amarelo eyes, and elfo ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 79402 |
|---|---|
| Nome | Delva Celebrian |
| Outros Nomes | デルヴァ・ケレブリアン |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Youkoso! Skebe Elf no Mori he |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Alice Sakurai, 櫻井ありす, さくらい ありす |
| Tags | dark skin, pointy ears, gradient hair, armor |
| Personalidade | |
| Race | Dark Elf |
| Height | 174cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Delva Celebrian
Perfil
Delva Celebrian is a character from Youkoso! Skebe Elf no Mori he.
They have been indexed as Feminino Adulto with Amarelo eyes and Roxo hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Elfo |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
16
20
Facebook 
Youkoso! Skebe Elf no Mori he