One of the notable characters from Youkoso! Skebe Elf no Mori he, Elda Ballad is recognized for até o pescoço loiro / amarelo hair, turquesa eyes, and elfo ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 79403 |
|---|---|
| Nome | Elda Ballad |
| Outros Nomes | エルダ・バルレッド |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Youkoso! Skebe Elf no Mori he |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Matsuri Mizuguchi, 水口まつり, みずぐち まつり |
| Tags | gradient hair, pointy ears, dark skin, armor |
| Personalidade | |
| Race | Dark Elf |
| Height | 178cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Elda Ballad
Perfil
Elda Ballad is a character from Youkoso! Skebe Elf no Mori he.
They have been indexed as Feminino Adulto with Turquesa eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Turquesa | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Elfo |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
1
6
52
Facebook 
Youkoso! Skebe Elf no Mori he
SKyongmania faved