One of the notable characters from Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~, Rene Crestia Guran is recognized for quadril / depois do quadril loiro / amarelo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83448 |
|---|---|
| Nome | Rene Crestia Guran |
| Outros Nomes | レーネ・クレスティア・グラン=グローザ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Asami Nakamura, 中村麻未, なかむら あさみ |
| Tags | dress, princess, opera gloves, tiara |
| Personalidade | |
| Height | 155cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 90cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rene Crestia Guran
Perfil
Rene Crestia Guran is a character from Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
52
33
Facebook 
Princess Collection ~Utsukushiki Kyonyuu Hime to Jinrui Saikyou no Otoko~
SKyongmania faved