Simone Baduavella is a character from Fairy tale on the clouds featuring quadril / depois do quadril loiro / amarelo hair and vermelho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 85331 |
|---|---|
| Nome | Simone Baduavella |
| Outros Nomes | シモーネ・バドゥアヴェーラ |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Fairy tale on the clouds |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yui Toita, 戸板優衣, といた ゆい |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 153cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Simone Baduavella
Perfil
Simone Baduavella is a character from Fairy tale on the clouds.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| LordOfFrenziedFlame joined |
50
12
Facebook 
Fairy tale on the clouds