One of the notable characters from Honkai Impact 3rd, Raiden Mei is recognized for quadril / depois do quadril roxo hair and roxo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 87794 |
|---|---|
| Nome | Raiden Mei |
| Outros Nomes | 雷电芽衣 |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Honkai Impact 3rd |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Miyuki Sawashiro, 沢城みゆき, さわしろ みゆき |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | April 13 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 172cm |
| Weight | 50kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Raiden Mei
Perfil
Raiden Mei is a character from Honkai Impact 3rd.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Roxo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Honkai (Series) (2011)
Honkai Gakuen 2 (2014)
Honkai Impact 3rd (2014)
Girls' Frontline (2016)
Cooking with Valkyries (2019)
Cooking with Valkyries II (2020)
Journey Crisis! The St.Freya Special Event (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
1
4
Facebook 
SKyongmania faved