|
☰ Links
|
|
| ID | 88925 |
|---|---|
| Nome | Marie Senou |
| Outros Nomes | 瀬能 毬枝(せのう まりえ) |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | O-SHI-KA-KE Saiminjutsushi ~Toraware no In'yoku Marionette~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Bust | 86cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Marie Senou
Perfil
Anime character Marie Senou is a character from O-SHI-KA-KE Saiminjutsushi ~Toraware no In'yoku Marionette~.
They have been indexed as Desconhecido / Ambíguo Adolescente with Amarelo eyes and Vermelho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Desconhecido / Ambíguo | |
| Cor do Olho | Amarelo | |
| Cor de Cabelo | Vermelho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
10 
Facebook 
O-SHI-KA-KE Saiminjutsushi ~Toraware no In'yoku Marionette~