|
☰ Links
|
|
| ID | 89133 |
|---|---|
| Nome | Kanade Itsugaya |
| Outros Nomes | 五ヶ谷 奏撫 (いつがや かなで), Kana-chan |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Rep Kiss |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yuiko Tatsumi, 巽悠衣子, たつみ ゆいこ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 157cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanade Itsugaya
Perfil
Anime girl Kanade Itsugaya is a character from Rep Kiss.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| TGoji24 joined |

Facebook 
Rep Kiss