Yui Shirakawa is a personagem principal character from Aneimo 2 ~ Second Stage ~ known for quadril / depois do quadril rosa hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 906 |
|---|---|
| Nome | Yui Shirakawa |
| Outros Nomes | 白川 唯(しらかわ ゆい) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Aneimo 2 ~ Second Stage ~ |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Michiru Yuimoto, 結下みちる, ゆいもと みちる |
| Tags | bow, school uniform, stockings, hair ribbon, ponytail, plaid |
| Personalidade | |
| Role | Imouto |
| Height | 153cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 60cm |
| Hips | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui Shirakawa
Perfil
Yui Shirakawa is a character from Aneimo 2 ~ Second Stage ~.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Rosa hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |

Facebook 
Aneimo 2 ~ Second Stage ~