|
☰ Links
|
|
| ID | 9166 |
|---|---|
| Nome | Chris Northfield |
| Outros Nomes | クリス=ノースフィールド |
| Papel | Protagonista |
| Primary Assignment | Princess Waltz |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | |
| Tags | braid, gakuran |
| Personalidade | |
| Birthday | March 16 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 156cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Chris Northfield
Perfil
Anime boy Chris Northfield is a character from Princess Waltz.
They have been indexed as Masculino Adolescente with Turquesa eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Masculino | (Feminino) |
| Cor do Olho | Turquesa | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Cousin of Arata Fukamori
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|

Facebook 
Princess Waltz
SilverWolfKing rated