|
☰ Links
|
|
| ID | 91908 |
|---|---|
| Nome | Satsuki Saijou |
| Outros Nomes | 西條皐月(さいじょうさつき) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Aoi Satou, 佐藤 葵, |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 160cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 108cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Age | 18 |
| Blood Type | B |
| Cup Size | K |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satsuki Saijou
Perfil
Anime girl Satsuki Saijou is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| fsdfsdfsdfs joined |
3
16
12
52
Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)