☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 9302 |
|---|---|
| Nome | Kukuri Tachibana |
| Outros Nomes | 橘 菊理(たちばな くくり) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Noriko Rikimaru, 力丸乃りこ, りきまる のりこ |
| Tags | tights, boots, mute, school uniform, ribbon, plaid, beret |
| Personalidade | |
| Birthday | September 8 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 159cm |
| Weight | 48kg |
| Personality | Kind, Silent |
| Bust | 91cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kukuri Tachibana
Perfil
Anime girl Kukuri Tachibana is a character from 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo-.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Castanho eyes and Preto hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- (2008)
11eyes (Series) (2008)
11eyes CrossOver (2009)
11eyes (2009)
11eyes -Resona Forma- (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.


Facebook 
