☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 9308 |
|---|---|
| Nome | Yukiko Hirohara |
| Outros Nomes | 広原 雪子, ひろはら ゆきこ |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Oma Ichimura, 壱智村小真, いちむら おま |
| Tags | stockings, hair ribbons, twintails, glasses |
| Personalidade | |
| Personality | Energetic |
| Role | Friend, High School Student, Superhuman |
| Birthday | March 21 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 153cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 73cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukiko Hirohara
Perfil
Anime girl Yukiko Hirohara is a character from 11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo-.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
11eyes -Tsumi to Batsu to Aganai no Shoujo- (2008)
11eyes (Series) (2008)
11eyes CrossOver (2009)
11eyes (2009)
11eyes -Resona Forma- (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens
Comente
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árvore Genealógica
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| MUTANTWIZARD joined |


Facebook 
