One of the notable characters from Kokorone Pendulum!, Tsumuri Tatenokawa is recognized for quadril / depois do quadril azul hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 95247 |
|---|---|
| Nome | Tsumuri Tatenokawa |
| Outros Nomes | 館ノ川 つむり(たてのかわ つむり) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Kokorone Pendulum! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Minori Ozawa, 小澤みのり, おざわ みのり |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 147cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsumuri Tatenokawa
Perfil
Tsumuri Tatenokawa is a character from Kokorone Pendulum!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Azul hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| maxike joined |

Facebook 
Kokorone Pendulum!