Yakumo Mamiya appears in Mamiya-kunchi no Itsutsugo Jijou as a personagem principal character with quadril / depois do quadril loiro / amarelo hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97699 |
|---|---|
| Nome | Yakumo Mamiya |
| Outros Nomes | 間宮 八雲 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Mamiya-kunchi no Itsutsugo Jijou |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Natsumi Takamori, 高森奈津美, たかもり なつみ |
| Tags | school uniform, hairband, hair ribbon, spiky bangs, knee highs |
| Personalidade | |
| Birthday | May 5 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 160cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yakumo Mamiya
Perfil
Yakumo Mamiya is a character from Mamiya-kunchi no Itsutsugo Jijou.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Loiro / Amarelo hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Feano255 joined |
| Sdsz joined |

Facebook 