Ushio Asaka is a character from Ouchi ni Kaeru made ga Mashimaro Desu featuring até a cintura castanho hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 97839 |
|---|---|
| Nome | Ushio Asaka |
| Outros Nomes | 朝霞 汐 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Ouchi ni Kaeru made ga Mashimaro Desu |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yoshie Saitou, , さいとう よしえ |
| Tags | school uniform, sailor collar, v bangs, ribbon tie, stockings, hairclip |
| Personalidade | |
| Birthday | December 18 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 146cm |
| Bust | 69cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 72cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ushio Asaka
Perfil
Ushio Asaka is a character from Ouchi ni Kaeru made ga Mashimaro Desu.
They have been indexed as Feminino Criança with Azul eyes and Castanho hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Criança | (Adolescente) |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 