|
☰ Links
|
|
| ID | 98341 |
|---|---|
| Nome | Maja Krienke |
| Outros Nomes | マーヤ・クリエンケ |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend- |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Juri Nagatsuma, 長妻樹里, ながつま じゅり |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | October 2 |
| Sign | Libra ♎ |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | AB |
| Height | 165cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maja Krienke
Perfil
Anime girl Maja Krienke is a character from Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend-.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Vermelho eyes and Branco hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Vermelho | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| fsdfsdfsdfs joined |

Facebook 
Shukusei no Girlfriend -the destiny star of girlfriend-