|
☰ Links
|
|
| ID | 988 |
|---|---|
| Nome | Melody Shirakura |
| Outros Nomes | 白倉メロディ(しらくらめろでぃ) |
| Papel | Secundário |
| Primary Assignment | Pretty Fiancee |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Yukiko Iwai, 岩居由希子, いわい ゆきこ |
| Tags | twintails, hair ribbons, stockings, hat, wand |
| Personalidade | |
| Height | 150.4cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | A |
| Birthday | June 3 |
| Sign | Gemini ♊ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Melody Shirakura
Perfil
Anime girl Melody Shirakura is a character from Pretty Fiancee.
They have been indexed as Feminino Criança with Rosa eyes and Rosa hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Rosa | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Criança | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.


Facebook 
Pretty Fiancee