|
☰ Links
|
|
| ID | 98920 |
|---|---|
| Nome | Maria Ami |
| Outros Nomes | 阿見 マリア |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Aquatic Mercury |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Height | 152cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maria Ami
Perfil
Anime girl Maria Ami is a character from Aquatic Mercury.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Branco hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Aquatic Mercury