Nagi Narusegawa appears in Hoshi Koi * Twinkle as a personagem principal character with até os ombros castanho hair and rosa eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98941 |
|---|---|
| Nome | Nagi Narusegawa |
| Outros Nomes | 鳴瀬川 凪 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Hoshi Koi * Twinkle |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 149cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nagi Narusegawa
Perfil
Nagi Narusegawa is a character from Hoshi Koi * Twinkle.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Rosa eyes and Castanho hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Hoshi Koi * Twinkle