Sakura Kagami is a character from Hoshi Koi * Twinkle featuring até o peito verde hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98943 |
|---|---|
| Nome | Sakura Kagami |
| Outros Nomes | |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Hoshi Koi * Twinkle |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Chiyo Ousaki, 桜咲千依, おうさき ちよ |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | April 6 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 155cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Kagami
Perfil
Sakura Kagami is a character from Hoshi Koi * Twinkle.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Verde eyes and Verde hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Verde | |
| Cor de Cabelo | Verde | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Yuusha o Intai Shite Yorozuya o Open Shita Kedo, Naze ka Adult Goods ni Ninki ga Shuuchuu Shiteiru Ken.
|

Facebook 
Hoshi Koi * Twinkle
SKyongmania faved