Soraha Murakumo is a personagem principal character from Hoshi Koi * Twinkle known for quadril / depois do quadril branco hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98944 |
|---|---|
| Nome | Soraha Murakumo |
| Outros Nomes | 群雲 そらは |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Hoshi Koi * Twinkle |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Hotori Asami, , あさみ ほとり |
| Tags | |
| Personalidade | |
| Birthday | July 21 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 153cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Soraha Murakumo
Perfil
Soraha Murakumo is a character from Hoshi Koi * Twinkle.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Branco hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Hoshi Koi * Twinkle