Eriko Futami appears in Kimi Kiss Pure Rouge as an unsorted character with 齐腰 黑色 hair and 黑色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 5292 |
|---|---|
| Name | Eriko Futami |
| Other Names | 二見 瑛理子 (ふたみ えりこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kimi Kiss Pure Rouge |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Rie Tanaka, 田中理恵, たなか りえ |
| Tags | school uniform, neckerchief, knee highs, blunt bangs |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
| Birthday | November 1 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Eriko Futami
Profile
Eriko Futami is a character from Kimi Kiss Pure Rouge.
They have been indexed as 女性 青少年 with 黑色 eyes and 黑色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黑色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Kimi Kiss Pure Rouge
Kawaii or NOT?!
| crepe joined |
Elias faved Always a Catch!: How I Punched My Way into Marrying a Prince
|

Facebook 
Kimi Kiss Pure Rouge
Elias faved