|
☰ Links
|
|
| ID | 76193 |
|---|---|
| Name | Kanan Matsuura |
| Other Names | 松浦 果南 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Love Live! Sunshine!! |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Nanaka Suwa, 諏訪ななか, すわ ななか |
| Voiced By | Gabriela Medeiros, , |
| Tags | idol, ponytail, hairbow, bracelet, bow |
| Personality | |
| Age | 17 |
| Birthday | February 10 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 162cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanan Matsuura
Profile
Anime girl Kanan Matsuura is a character from Love Live! Sunshine!!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 蓝色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Project (2013)
Love Live! School Idol Festival (2013)
Granblue Fantasy (2014)
Love Live! Sunshine!! (2016)
Love Live! Sunshine!! 2nd Season (2017)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Yohane of the Parhelion -SUNSHINE in the MIRROR (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Love Live! Sunshine!!
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
30
11
16
Facebook 
SKyongmania faved