Yoshiko Tsushima is an unsorted character from Love Live! Sunshine!! known for 齐胸 蓝色 hair and 粉红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76196 |
|---|---|
| Name | Yoshiko Tsushima |
| Other Names | 津島 善子, Yohane |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Love Live! Sunshine!! |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Aika Kobayashi, 小林愛香, こばやし あいか |
| Voiced By | Érika Menezes, , |
| Tags | idol, knee highs, top hat, bun, bracelet, bow, chunibyo |
| Personality | |
| Age | 15 |
| Birthday | July 13 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 156cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
7 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Yoshiko Tsushima
Profile
Yoshiko Tsushima is a character from Love Live! Sunshine!!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 蓝色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | (黑色) |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Project (2013)
Love Live! School Idol Festival (2013)
Granblue Fantasy (2014)
Love Live! Sunshine!! (2016)
Love Live! Sunshine!! 2nd Season (2017)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Yohane of the Parhelion -SUNSHINE in the MIRROR (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
22
1
Facebook 