One of the notable characters from HoneyComing, Mio Ogata is recognized for 脖子 蓝色 hair and 蓝色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 117 |
|---|---|
| Name | Mio Ogata |
| Other Names | 緒方 未央(おがた みお) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | HoneyComing |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maki Kobayashi, 小林眞紀, こばやし まき |
| Tags | neckerchief, hinnyuu, school uniform, ahoge, hairclip, heart, plaid |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 81cm |
| Birthday | February 20 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mio Ogata
Profile
Mio Ogata is a character from HoneyComing.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 蓝色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Step-daughter of Hajime Ogata
Daughter of Minatsu Ogata
Step-sister of Kouichirou Ogata
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Rayu0 joined |

Facebook 
HoneyComing
@HoneyComing RoyalSweet