Yukari Fujimi is a character from Tsukushite Ageru no ni!! featuring 齐肩 金发 hair and 红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 126 |
|---|---|
| Name | Yukari Fujimi |
| Other Names | 藤見 ゆかり(ふじみ ゆかり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageru no ni!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Junko Nakata, 中田順子, なかた じゅんこ |
| Tags | school uniform, hairclip, cross, hair intakes |
| Personality | |
| Role | Osananajimi |
| Height | 156cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | July 3 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukari Fujimi
Profile
Yukari Fujimi is a character from Tsukushite Ageru no ni!!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 金发 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jabiluru joined |

Facebook 
Tsukushite Ageru no ni!!
Tsukushite Agerunoni! PLUS