Otsuki Hagane is a character from Dolphin Wave featuring 齐腰 黑色 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 127166 |
|---|---|
| Name | Otsuki Hagane |
| Other Names | 刃兼乙姫 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Ryouka Yuzuki, 柚木涼香, ゆずき りょうか |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 25 |
| Birthday | July 24 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | O |
| Height | 158cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 56cm |
| Hips | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Otsuki Hagane
Profile
Otsuki Hagane is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as 女性 成人 with 蓝色 eyes and 黑色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Skuyskiy joined |

Facebook 
Dolphin Wave