|
☰ Links
|
|
| ID | 13231 |
|---|---|
| Name | Angelia Avallone |
| Other Names | アンジェリア・アヴァロン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Arcana Heart |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Eri Sendai, 仙台エリ, せんだい エリ |
| Tags | shirt, toy |
| Personality | |
| Birthday | September 13 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 110cm |
| Weight | 16kg |
| Bust | 54cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 55cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Angelia Avallone
Profile
Anime girl Angelia Avallone is a character from Arcana Heart.
They have been indexed as 女性 孩子 with 红色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 孩子 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Younger Sister of Mildred Avallone
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|

Facebook 
Arcana Heart
SKyongmania faved