☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 13334 |
|---|---|
| Name | Kirie Kojima |
| Other Names | 小島 桐絵, こじま きりえ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Girls Bravo |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Chiwa Saito, 斎藤千和, さいとう ちわ |
| Voiced By | Stephanie Sheh, , |
| Tags | school uniform, hairclip, hair intakes, neckerchief |
| Personality | |
| ES Voice Actor | Maria Rosa Guillén |
| Height | 165cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
| Birthday | August 3 |
| Sign | Leo ♌ |
| Age | 16 |
| Weight | 50kg |
Menu
|
|
| Day | |
89 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kirie Kojima
Profile
Anime girl Kirie Kojima is a character from Girls Bravo.
They have been indexed as 女性 青少年 with 棕色 eyes and 棕色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 棕色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Childhood friend of Yukinari Sasaki
Classmate of Kazuharu Fukuyama
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Quotes | View All
“ "You won't lose anything for showing cleavage or panties" ”
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Similar Characters
Also from Girls Bravo
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by YoruNakajima 26 day(s) ago
Kawaii or NOT?!
| NickWildish joined |
1
61 

Facebook 

Girls Bravo