One of the notable characters from Koi-iro Chu Lips, Mirai Ichinose is recognized for very long 黑色 hair and 红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 136 |
|---|---|
| Name | Mirai Ichinose |
| Other Names | 一之瀬 未来(いちのせ みらい) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Koi-iro Chu Lips |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mizuki Aihara, 愛原瑞生, あいはら みずき |
| Tags | braids, hair ribbons, school uniform, ribbon |
| Personality | |
| Role | Osananajimi |
| Height | 163cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | September 9 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mirai Ichinose
Profile
Mirai Ichinose is a character from Koi-iro Chu Lips.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 黑色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Koi-iro Chu Lips