Anime girl Shizuku Manabe is a 成人 with hip / past hip length 蓝色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 140 |
|---|---|
| Name | Shizuku Manabe |
| Other Names | 真部 しずく(まなべ しずく) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Koi-iro Chu Lips |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akari Tomiyama, 富山あかり, とみやま あかり |
| Tags | teacher, tie, hair ribbon, ponytail, glasses |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuku Manabe
Profile
Anime girl Shizuku Manabe is a character from Koi-iro Chu Lips.
They have been indexed as 女性 成人 with 紫色 eyes and 蓝色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Rexdts joined |
| anlessparky joined |

Facebook 
Koi-iro Chu Lips