Nano Tachibana is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ featuring very long 金发 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 148 |
|---|---|
| Name | Nano Tachibana |
| Other Names | 橘 奈乃(たちばな なの) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | wavy hair, school uniform, ribbon |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | August 7 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nano Tachibana
Profile
Nano Tachibana is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~