Hazuki Wakamiya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ featuring 齐胸 灰色 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 150 |
|---|---|
| Name | Hazuki Wakamiya |
| Other Names | 若宮 葉月(わかみや はづき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Himiko, 比未子, ひみこ |
| Tags | hair ribbon, ribbon, bag, school uniform |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | October 14 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hazuki Wakamiya
Profile
Hazuki Wakamiya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 灰色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 灰色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ShotoTodoroki joined |
| TGaf joined |

Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~