|
☰ Links
|
|
| ID | 17286 |
|---|---|
| Name | Mone |
| Other Names | モネ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yumeria |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Brittney Karbowski, , |
| Voiced By | Moyu Arishima, 有島モユ, ありしま もゆ |
| Tags | gloves, boots, midriff, mechsuit, thigh-high boots |
| Personality | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | O |
| Bust | 67cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 69cm |
| Height | 136cm |
| Age | 10 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mone
Profile
Anime girl Mone is a character from Yumeria.
They have been indexed as 女性 孩子 with 棕色 eyes and 紫色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 棕色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 孩子 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
8
6

Facebook 
Yumeria