Mio Yuunagi is an unsorted character from Sorauta known for 脖子 紫色 hair and 蓝色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 175 |
|---|---|
| Name | Mio Yuunagi |
| Other Names | 夕凪 澪(ゆうなぎ みお) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sorauta |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsumi Yanase, 柳瀬なつみ, やなせ なつみ |
| Tags | bow, school uniform, twintails, ghost |
| Personality | |
| Blood Type | A |
| Height | 148cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mio Yuunagi
Profile
Mio Yuunagi is a character from Sorauta.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 紫色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dragonborn joined |

Facebook 
Sorauta