|
☰ Links
|
|
| ID | 28147 |
|---|---|
| Name | Saori Usami |
| Other Names | 宇佐美 沙織 (うさみ さおり) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kamikaze ☆ Explorer! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Oma Ichimura, 壱智村小真, いちむら おま |
| Tags | ribbon, beret, school uniform, bow, armband |
| Personality | |
| School Year | 3 |
| Height | 152cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 55cm |
| Hips | 85cm |
| Blood Type | B |
| Birthday | August 30 |
| Sign | Virgo ♍ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saori Usami
Profile
Anime girl Saori Usami is a character from Kamikaze ☆ Explorer!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 蓝色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kamikaze ☆ Explorer!