Anzu Yukimura appears in D.C. II ~Da Capo II~ as one of the main characters with 齐胸 白色 hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 291 |
|---|---|
| Name | Anzu Yukimura |
| Other Names | 雪村杏(ゆきむらあんず) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | D.C. II ~Da Capo II~ |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Tae Okajima, 岡嶋妙, おかじま たえ |
| Tags | braids, bow, hair ribbons, hair loop, stockings, ribbon, school uniform |
| Personality | |
| Height | 143cm |
| Weight | 34kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 73cm |
| Birthday | January 29 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Club | Drama |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anzu Yukimura
Profile
Anzu Yukimura is a character from D.C. II ~Da Capo II~.
They have been indexed as 女性 孩子 with 黄色 eyes and 白色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黄色 | |
| 头发颜色 | 白色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 孩子 | (青少年) |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
D.C. Da Capo (Series) (2002)
D.C. II ~Da Capo II~ (2006)
D.C. II ~Da Capo II~ (2007)
D.C.P.K. ~Da CaPoker~ (2008)
D.C. II Da Capo II: Second Season (2008)
D.C.II P.S. ~Da Capo II~ Plus Situation (2008)
D.C. II ~Da Capo II~ To You (2009)
D.C.I&II PSP ~Da Capo I&II Plus Communication Portable~ (2010)
A.G.II.D.C. ~RPG Gakuen 2.0 Circus Shijou Saidai no Kiki!?~ (2011)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 