|
☰ Links
|
|
| ID | 45941 |
|---|---|
| Name | Henrietta |
| Other Names | アンリエッタ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Automatic Henrietta |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | An Kasuga, 春日アン, かすが アン |
| Tags | hairbow, gloves, dress, frills, doll, bow, stockings |
| Personality | |
| Height | 30cm |
| Weight | 350g |
| Bust | 18mm |
| Waist | 12mm |
| Hip | 20mm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Henrietta
Profile
Anime girl Henrietta is a character from Automatic Henrietta.
They have been indexed as 女性 孩子 with 红色 eyes and 綠色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 綠色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 孩子 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dazai joined |

Facebook 
Automatic Henrietta