One of the notable characters from Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!, Akane Jinnai is recognized for 脖子 紫色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 50005 |
|---|---|
| Name | Akane Jinnai |
| Other Names | 神内 茜 (じんない あかね) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Jun Miruno, ミルノ純, みるの じゅん |
| Tags | school uniform, tie, side bangs, hair ribbon, side ponytail, watch |
| Personality | |
| Height | 144cm |
| Bust | 73cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akane Jinnai
Profile
Akane Jinnai is a character from Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 紫色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Twin Sister of Kouka Jinnai
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Hototogisu
|
SKyongmania rated Echocalypse ★★★★
|

Facebook 
Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!
SKyongmania faved
SKyongmania rated