|
☰ Links
|
|
| ID | 52161 |
|---|---|
| Name | Lieri Bishop |
| Other Names | リエリ・ビショップ (Rieri Bishop) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Prison Battleship 3 Brainwashing Route of Boiling Sand |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miya Serizono, 芹園みや, せりぞの みや |
| Tags | uniform, stockings, boots |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Lieri Bishop
Profile
Anime girl Lieri Bishop is a character from Prison Battleship 3 Brainwashing Route of Boiling Sand.
They have been indexed as 女性 成人 with 綠色 eyes and 紫色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Taimanin (series) (2005)
Prison Battleship 3 Brainwashing Route of Boiling Sand (2007)
Taimanin Asagi -Battle Arena- (2014)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
18
20
Facebook 