One of the notable characters from Amae Haha Nozomi, Nozomi Moriya is recognized for 齐腰 黑色 hair and 棕色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 52276 |
|---|---|
| Name | Nozomi Moriya |
| Other Names | 杜屋 希美 (もりや のぞみ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amae Haha Nozomi |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | apron, single bang |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Weight | 57cm |
| Bust | 103cm |
| Waist | 61cm |
| Hips | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nozomi Moriya
Profile
Nozomi Moriya is a character from Amae Haha Nozomi.
They have been indexed as 女性 成人 with 棕色 eyes and 黑色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 棕色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Poskdjisaj joined |
| Kirino22 joined |
3
37
31
66
Facebook 
Amae Haha Nozomi