Fuuko Ibuki is one of the main characters from Clannad known for 齐腰 灰色 hair and 黄色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 54 |
|---|---|
| Name | Fuuko Ibuki |
| Other Names | 伊吹 風子, いぶき ふうこ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Clannad |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Hilary Haag, Ditzie Hightower, Mina Jetoi |
| Voiced By | Ai Nonaka, 野中藍, のなか あい |
| Tags | school crest, hair ribbon, loose ponytail, hime cut, school uniform |
| Personality | |
| KO Voice Actor | Gyeong-Hwa Han |
| Height | 150cm |
| Weight | 41kg |
| Birthday | July 20 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Bust | 78cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
3 Character of the Month nominations |
|
Fuuko Ibuki
Profile
Fuuko Ibuki is a character from Clannad.
They have been indexed as 女性 青少年 with 黄色 eyes and 灰色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黄色 | |
| 头发颜色 | 灰色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 1 | Add
|
0 likes
Fuuko made it! |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |
| abuuuu joined |
10
2
8
12
Facebook
Play Voice Sample
Clannad
Clannad (Series)
Clannad
Clannad ~After Story~
