One of the notable characters from Heaven Strada, Anzu Nekonohito is recognized for 齐肩 蓝色 hair, 綠色 eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 569 |
|---|---|
| Name | Anzu Nekonohito |
| Other Names | あんず・ネコノヒト (あんず・ねこのひと ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Heaven Strada |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | tail, stockings, neko, cat ears, ahoge, bag |
| Personality | |
| Height | 120cm |
| Weight | 26kg |
| Bust | 67cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 70cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anzu Nekonohito
Profile
Anzu Nekonohito is a character from Heaven Strada.
They have been indexed as 女性 青少年 with 綠色 eyes and 蓝色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Elias rated New Game! ★★★★★
|

Facebook 
Heaven Strada
Elias rated