Alice Et Tserf is an unsorted character from Heaven Strada known for very long 紫色 hair and 黑色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 570 |
|---|---|
| Name | Alice Et Tserf |
| Other Names | アリス・エト・ツェルフ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Heaven Strada |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | twintails, hair ribbons, gothic lolita |
| Personality | |
| Height | 142cm |
| Weight | 34kg |
| Bust | 79cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alice Et Tserf
Profile
Alice Et Tserf is a character from Heaven Strada.
They have been indexed as 女性 青少年 with 黑色 eyes and 紫色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黑色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | (灰色) |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Hototogisu
|
SKyongmania rated Echocalypse ★★★★
|

Facebook 
Heaven Strada
SKyongmania faved
SKyongmania rated